Jump to content
break the ice

Στα 17 γνωρίζουν το σεξ τα ελληνόπουλα

Recommended Posts

Στα 17 γνωρίζουν το σεξ τα ελληνόπουλα

Ημερομηνία δημοσίευσης: 27 Αυγούστου 2007

Γράφει ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ

Στην ηλικία των 17,6 ετών ξεκινούν – κατά μέσο όρο – τα σεξουαλική τους ζωή τα Ελληνόπουλα. Το 58,7% δηλώνουν ότι η πρώτη τους επαφή έγινε με μόνιμο σύντροφο και το 17% με κάποιον περιστασιακό.

Το συμπέρασμα αυτό προκύπτει από μελέτη που πραγματοποιήθηκε σε 1.000 σπουδαστές ΤΕΙ, ηλικίας 17 έως 21 ετών και η οποία παρουσιάστηκε στο 25ο Παγκόσμιο Παιδιατρικό Συνέδριο, που γίνεται στην Αθήνα.

Από τις απαντήσεις των σπουδαστών φαίνεται ότι η σεξουαλική πρώτη επαφή αποκτήθηκε – ως εμπειρία – πρόθυμα από το 75% των ερωτηθέντων, για το 2,3% κάτω από πίεση και για το 0,5% με βίαιο τρόπο. Η επαφή έγινε κάτω από την επήρεια οινοπνεύματος και ουσιών σε ποσοστό 0,9% και 0,4% αντίστοιχα.

Οι γνώσεις των σπουδαστών σχετικά με τις ερωτικές επαφές προέρχονταν από μαθήματα σεξουαλικής αγωγής σε ποσοστό 68,8%, από την οικογένεια σε ποσοστό 13,8%, από τον πατέρα (1,8%), τη μητέρα (8%), το σχολείο (2,6%) και τους φίλους (9,7%).

Σε ότι αφορά στις μεθόδους αντισύλληψης, το 62,4% δήλωσαν ότι χρησιμοποιεί μεθόδους αντισύλληψης, το 52,8% προφυλακτικό, ενώ 6,7% προτίμησε τη διακεκομμένη επαφή.

Το ποσοστό εγκυμοσύνης που καταγράφηκε ήταν 4,1% και το ποσοστό των σεξουαλικώς μεταδιδόμενων νοσημάτων ήταν 6,3%. Συμπερασματικά, οι ειδικοί επισημαίνουν ότι πρέπει να αυξηθούν οι προσπάθειες για την εκπαίδευση σε θέματα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης και σεξουαλικής υγείας, αν και το επίπεδο ενημέρωσης δεν είναι ιδιαίτερα χαμηλό.

Οι σπουδαστές του ΤΕΙ Επιστημών Υγείας Αθηνών αναγνωρίζουν τις επικίνδυνες παρενέργειες από την κατανάλωση αλκοόλ και από το κάπνισμα, όπως φαίνεται από άλλη έρευνα που έγινε σε 954 σπουδαστές ηλικίας 17 έως 22 ετών.

Το 89% των σπουδαστών όταν καταναλώνουν αλκοόλ δεν οδηγούν, ενώ το 66% δηλώνουν ότι δεν έχουν καπνίσει ποτέ. Συγκεκριμένα, το 24% των σπουδαστών δεν έχουν δοκιμάσει ποτέ κάποιο αλκοολούχο ποτό, το 76% μία φορά και το 54% περιστασιακά.

Από όσους καταναλώνουν αλκοόλ, το 27% πίνουν μία φορά την εβδομάδα, το 16% περίπου 2 έως 3 φορές την εβδομάδα, το 2% σε καθημερινή βάση, ενώ το 45% προτιμά τα ελαφριά ποτά και το 31% τα πιο ‘βαριά’. Το 55% έχουν μεθύσει και το 18% προχώρησαν σε μη σχεδιασμένη σεξουαλική επαφή.

Σε ότι αφορά στο κάπνισμα, το 34% των σπουδαστών είναι καπνιστές, από τους οποίους το 39% λόγω συνήθειας και το 48% λόγω απόλαυσης. Χρήστες τοξικών ουσιών ήταν 50 σπουδαστές (5%), με βασική ουσία χρήσης τη μαριχουάνα (74%), ενώ ορισμένοι δήλωσαν χρήση κοκαΐνης και ηρωίνης.

πηγή : iatronet.gr

Ο στόχος του θηλυκού και του αρσενικού ηλικίας 17 έως και 23, είναι να ικανοποιηθεί [πολύ κακό ως σκέψη].

Για να πραγματοποιηθεί η ικανοποίηση, πολλές φορές, φέρνει βίαιες καταστάσεις και δεν είναι θύμα, ούτε η γυναίκα ούτε ο άνδρας.

Δεν μπορούμε να απαιτούμε, από έναν άνδρα, να κρατηθεί, όταν ντυνόμαστε σε τέτοιο βαθμό, όπου, τους λέμε με λίγα λόγια, να μας βιάσουν. Το αναφέρω αόριστα και δεν θέλω να παρεξηγηθώ, είμαι 100% άνδρας έτσι ;

Ο άνδρας, είναι μια ζωή το σκυλάκι των γυναικών, θέλει να υπηρετεί τις γυναίκες [πολύ κακό αυτό για μένα] και ευτυχώς, δεν είμαι έτσι.

Οι γυναίκες, θα μείνουν μόνες και οι περισσότερες χωρισμένες [στα επόμενα μας χρόνια] καθώς, έχουν πάρει ψηλά το καλάμι και δεν θέλουν να κάνουν, αυτό που είναι, είναι η ζεστασιά και η συμπόνια του άνδρα.

Η γυναίκα έδωσε το μύλο στον άνδρα, η γυναίκα έχει γίνει σήμερα και άνδρας.

Όταν αλλάζεις το καθεστώς του θεού, αλλάζεις την μοίρα σου για πάντα [και φυσικά προς το κακό], για τις γυναίκες το λέω αυτό.

Δεν αναφέρομαι σε κάτι για να θυμώσει κανείς. Η προσπάθεια του να είμαι αληθινός, μπορεί να με παρουσιάσει ως γελοίο στις φράσεις μου και γενικότερα στο κείμενό μου.

Για μένα λοιπόν, το να κάνεις την ευχαρίστησή σου [το sex] με τον οποιονδήποτε, είναι ένας κακός χειμώνας στην υγεία του μυαλού σου [για γυναίκες και άνδρες αυτό].

Οι σημερινοί 17άριδες έως και 23ριδες [γυναίκες και άνδρες], έχουν ήδη αυτόν τον κακό χειμώνα στην υγεία του μυαλού τους όπου όμως, δεν φταίνε αυτοί, έρχεται το θέμα της οικογενειακής πλευράς μετά.

Όταν δεν συνταχθούν σωστά ορισμένα πράματα στον παιδί και για αυτό φταίει ο γονιός, τότε, είναι σαν να έχουμε ένα μύλο, καλοφτιαγμένο και γυαλισμένο από έξω, με το εσωτερικό του, να αποτελείτε μόνο από τα κουκούτσια του.

Ιδέες μπορούμε να δίνουμε όλοι, το σωστό για όλους μας [είναι σίγουρα κάποιο] και διαφέρει από του άλλου πολλές φορές, το θέμα είναι.. αν όντος, ξέρουμε να ξεχωρίζουμε καταστάσεις. Για μένα ;.. οι νέοι ;.. ΟΧΙ.. δεν ξέρουν να ξεχωρίζουν καταστάσεις και πολλοί δυστυχώς, δεν θα καταφέρουν να μάθουν, μέχρι το τέλος τους.

Στατιστικά υπάρχουν πολλά, τι να το κάνεις ;

Το καλοκαίρι, θα κλείσω τα 30 μου και είμαι καλά με τον εαυτό μου.

Υπάρχει λόγος να μην είσαι καλά, όταν κάνεις αυθαιρεσίες χωρίς προσωπική άποψη για τα σωστά, τα.. πραγματικά σωστά πράματα.

Αν πάλι, δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις το ένα από το άλλο σε κάθε τι, παιδεύεσαι για πάντα και έχεις άδειο καλάθι.

Thankssss

Τα νέα παιδιά αγόρια κορίτσια όμως, κυρίως κορίτσια, είναι άρρωστα και έχουν όλα, την ανάγκη ειδικού. Δεν μπορεί, μόνο να κάνουν, πρέπει και να τα ακούνε. Ποιο νομίζουν επιτέλους πως είναι 14 χρονών μέχρι και 19.

Πουτ/ες υπάρχουν, γυναίκες.. όχι. Έπεσε πολύ αέρας πάνω τους όμως, τώρα που θα υποχρεωθούν να δουλεύουν σκληρά [όσοι δεν πάνε να σπουδάσουν], θα τους πω εγώ, αν αλλάξουν γνώμη για το νόημα της ζωής.

Τώρα αρχίζουν όλα.. με την κρίση. Για να βλέπω σιγά σιγά να τους φεύγει ο αέρας.

Εμείς, μλκες δεν ήμασταν κάποτε. Σημειώνω, είμαι 29 χρονών.

Ευτυχώς, η γενιά μου, δεν την ψώνισε.. οι περισσότεροι είναι άνθρωποι, που πάνε να βγάλουν ένα κομμάτι ψωμί, που έχουν μωράκια [που τους τα δίνουν οι πανέμορφες αληθινές γυναίκες], με τρυφερότητες και αξίες.

Υπάρχουν όμως και οι χειρότερες ποιο παλιές γενιές από την δική μου. Αυτές τύπου: Να εξασφαλίσει η γυναίκα παιδία, χρήματα [ντροπή τους λέω εγώ] και στο τέλος, να τραβήξει και ένα διαζύγιο στο άνδρα, να του αρμέγει μια ζωή.

Πως γίνεται ρε παιδί μου και την μλκια, πρώτα η γυναίκα θα την κάνει, δεν μπόρεσα ποτέ μου να το καταλάβω.

Θέλετε να μάθετε περισσότερα για το, ποιος είναι ο κόσμος μας ;

Όποιος θεωρεί πως, όλα είναι μια χαρά στον σημερινό κόσμο και τις καταστάσεις, τότε αυτός, είναι άρρωστος.

Τα νέα παιδιά αγόρια κορίτσια όμως, κυρίως κορίτσια, είναι άρρωστα και έχουν όλα, την ανάγκη ειδικού. Δεν μπορεί, μόνο να κάνουν, πρέπει και να τα ακούνε. Ποιο νομίζουν επιτέλους πως είναι 14 χρονών μέχρι και 19.

Πουτ/ες υπάρχουν, γυναίκες.. όχι. Έπεσε πολύ αέρας πάνω τους όμως, τώρα που θα υποχρεωθούν να δουλεύουν σκληρά [όσοι δεν πάνε να σπουδάσουν], θα τους πω εγώ, αν αλλάξουν γνώμη για το νόημα της ζωής.

Τώρα αρχίζουν όλα.. με την κρίση. Για να βλέπω σιγά σιγά να τους φεύγει ο αέρας.

Ευτυχώς, η γενιά μου, δεν την ψώνισε.. οι περισσότεροι είναι άνθρωποι, που πάνε να βγάλουν ένα κομμάτι ψωμί, που έχουν μωράκια [που τους τα δίνουν οι πανέμορφες αληθινές γυναίκες], με τρυφερότητες και αξίες.

Υπάρχουν όμως και οι χειρότερες ποιο παλιές γενιές από την δική μου. Αυτές τύπου: Να εξασφαλίσει η γυναίκα παιδία, χρήματα [ντροπή τους λέω εγώ] και στο τέλος, να τραβήξει και ένα διαζύγιο στο άνδρα, να του αρμέγει μια ζωή.

Πως γίνεται ρε παιδί μου και την μλκια, πρώτα η γυναίκα θα την κάνει, δεν μπόρεσα ποτέ μου να το καταλάβω.

Όποιος θεωρεί πως, όλα είναι μια χαρά στον σημερινό κόσμο και τις καταστάσεις, τότε αυτός, είναι άρρωστος.

χαχαχα! πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις σου!

(Ανδριάννα δεν μιλάω για σένα...)

:sHa_lolbig2:

:sLo_BigBearHug:

Για μένα λοιπόν, το να κάνεις την ευχαρίστησή σου [το sex] με τον οποιονδήποτε, είναι ένας κακός χειμώνας στην υγεία του μυαλού σου [για γυναίκες και άνδρες αυτό].

η αποψη αυτη ειναι σωστη, για ολα τα υπολοιπα συμφωνω με τον γιαννη, ειναι ο μισογυνισμός σε όλο του το μεγαλείο

Edited by break the ice

:sHa_lolbig2:

:sLo_BigBearHug:

η αποψη αυτη ειναι σωστη, για ολα τα υπολοιπα συμφωνω με τον γιαννη, ειναι ο μισογυνισμός σε όλο του το μεγαλείο

Χαχαχαχαχα.. φυσικά και είναι η άποψή μου και ίσως το έχω πει παραπάνω.

Δεν λέω αυτά τα πράματα, για να δείξω κάτι.

Ίσως φάνηκα λίγο παρεξηγήσιμος όμως, δεν μπορώ να κάνω πειθώ σε κανέναν σας.

Θα στο πω αλλιώς, ορισμένα πράματα, δεν είναι οι απόψεις μας, είναι αυτό που ζούμε άρα, στάμπα μιλάω.

Από σήμερα λοιπόν, σταματώ να κάνω reply ακόμη και να δεχτώ [προκλητικό reply].. όχι από σένα, γενικά.

Καλή συνέχεια σε αυτό το θέμα, εγώ πλέον, θα είμαι απόν.. νομίζω πως, χρειάζεται.

Όσο για τα αναλυτικά των απαντήσεών μου εδώ.. απλά, νομίζω πως, έχω μάθει αλλιώς πέδες.

Bye από αυτό το θέμα για μένα.

Ας συνεχίσουν όποιοι θέλουν με reply μόνοι τους εδώ.

Ορκίζομαι πως, δεν θα απαντήσω.. ότι μα ότι και να γράψει κάποιος.

Έχω λόγω που τα έχω πάρει.

Θα ρωτήσω, ποιες είναι η ηλικίες των συντονιστών διαχειριστών αλλά και μελλών εδώ όμως, δεν θα δώσω απάντηση, εξηγούμαι.

Καλή συνέχεια πέδεεεεεςςς :wink:

ο μισογυνισμός σε όλο του το μεγαλείο...!!!:sFun_wacko:

(Ανδριάννα δεν μιλάω για σένα...:sEm_sweating:)

Σώπα ρεε ;

Edited by MasterMj

Σώπα ρεε ;

τι σώπα ρε...???:hmmm:

αφού έτσι είναι...:tongue:

το να έχεις προσωπική άποψη είναι κεκτημένο δικαίωμα σου,

όπως δικαίωμα μου είναι να διαφωνίσω ή να σχολιάσω...:wink:

σίγουρα τα πράγματα έχουν αλλάξει από τότε που ήσουν στη ηλικία μου

(by the way 21 είμαι...:baby:) αλλά το αν έχουν αλλάξει από το καλύτερο

στο χειρότερο είναι αντικειμενικό...:hmmm:

εσύ μπορεί να τα βλέπεις όλα στραβά κι ανάποδα αλλά αυτο δεν σημαίνει

ότι όντως είναι έτσι...

το να λες όμως "Για όλα φταίνε οι γυναίκες",όπως και ότι όλοι μας χρειαζόμαστε ψυχοθεραπεία είναι πολύ τραβηγμένο...!!!:sSc_scarednervous:

σαν πως εμείς οι άντρες καλύτεροι είμαστε στις περισσότερες περιπτώσεις...???:sEm_sweating:

και ορισμένα επειχηρήματα παλιά ήταν καλύτερα γιατί αυτό και γιατί το άλλο

δυστυχώς δεν πείθουν...:no:

ας γυρίσουμε λοιπόν στην μαθητική ποδιά,ο δάσκαλος να μπαίνει με την βέργα στην αίθουσα

και όποιον πάρει ο Χάρος...!!!:sHa_shakeshout:

αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ...:wink:

θα σε παρακαλούσα να απαντήσεις...

έτσι κι αλλιώς εδώ είμαστε για συζήτηση

και όχι για να σπάμε το στομάχι μας...:sHa_wink3:

αυτά προς το παρών...:117e2vb:

ΜΠΡΑΒΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΥΜΦΟΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ :sSig_agreed:

Στην Κυπρο παντως τα κοριτσια μολις δουν περιοδο σκεφτονται το σεξ και στα 14 ολοκληρωνουν. και στα 16 μενουν εγγγυες στα 18 παντρευονται και στα 20 χωριζουν για να πανε για σπουδες ( να κανουν τι ζωη τους) και παει λεγοντας. χαχαχα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε

Πρέπει να είστε μέλος για να έχετε την δυνατότητα να σχολιάσετε

Δημιουργήστε λογαριασμό

Εγγραφείτε γρήγορα, εύκολα, και δωρεάν.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό?

Συνδεθείτε τώρα

Σχετικα με το shopforum.gr

Shopforum.gr: Η πρώτη κοινότητα καταναλωτών για ανταλλαγή χρήσιμων πληροφοριών όσον αφορά τις αγορές καθώς, και την αξιολόγηση των προϊόντων / υπηρεσιών που έχουν αγοράσει ήδη τα μέλη της.

Ακολουθήστε μας

Facebook

Τελευταία tweets

Διαφήμιση