Jump to content
Shopforum.gr
Petros

Καταγγελία SPORTINGBET και VISTABET

Recommended Posts

Το μήνυμα μου αποσταλθηκε για να το αναρτήσω από επισκέπτη του Φόρουμ.

VISTABET_bonus_live_bet_b.jpg

"Αγαπητό Forum,

Πριν 2 μήνες περίπου έκανα εγγραφή στην εταιρία sportingbet που ασχολείται με διαδυκτιακό στοίχημα.συνολικά είχα καταθέσει το ποσό των 600 ευρω σε 4 καταθέσεις.οταν κάποια στιγμή ο λογαριασμός μου έγραφε 400 ευρώ είπα να κάνω ανάλυψη το συγκεκριμένο ποσό.Εδω ξεκινάει ο γολγοθάς μου.Ξαφνικά...

το επόμενο πρωί διαπιστώνω οτι δε μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου.το μήνυμα το οποίο μου εμφανίστηκε είναι το εξής:

'Λυπούμαστε, αντιμετωπίζουμε κάποιο τεχνικό πρόβλημα και δεν μπορούμε να σας συνδέσουμε στο λογαριασμό σας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών μας.'

Παίρνω τηλέφωνο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου λένε πως έχω ανοίξει 3 λογαριασμούς στη sportingbet και σε μια άλλη θυγατρική τους τη vistabet αλλους τόσους και θα χρειαστούν αποδεικτικό διεύθυνσης σκαναρισμενη ταυτότητα και σκαναρισμένη τη χρεωστική μου κάρτα που έγινε η συναλλαγή.Ρώτησα με απορία πως βρέθηκα με 3 λογαριασμούς.2 καρτες χρεωστικές είχα σε όλη μου τη ζωή εκ των οποίων η μια εχει λήξει απο το 2007.Αν είχα κάνει κάποια εγγραφή στο παρελθόν τους είπα που δε θυμάμαι κατι τέτοιο μπορούν να μου αφαιρέσουν 100 ευρώ που

είναι το bonus που δίνει η εταιρία σε κάθε εγγραφή.με διαβεβαίωσαν οτι είναι διαδικαστικό το θέμα και ότι αν στείλω τα έγγραφα που μου ζητούσαν θα λυνόταν το θέμα.Αμέσως σκανάρω όλα τα έγγραφα που μου ζήτησαν και περίμενα απάντηση.ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΜΙΑ.Ούτε e-mail ούτε τηλέφωνο και ο λογαριασμός παραμένει κλειστός με το ίδιο ακριβώς μήνυμα.Τους ξαναπήρα τηλέφωνο, μου είπανε να μην ανησυχώ, απλά παίρνει καποιος χρόνος να κοιτάξουν τα έγγραφα.Τους έστειλα πάλι e-mail χωρίς να πάρω κάποια απάντηση.Τελευταία επικοινωνία έγινε μεσω του chat που

έχουν στη σελίδα τους και παίρνω την απίστευτη απάντηση ότι ο λογαριασμός μου εχει ΚΛΕΙΣΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ και οτι Χ¶ΝΩ ΚΑΙ ΤΑ 400 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΣΑ !!!Επικοινώνησα άμεσα με το τηλεφωνικό τμήμα να κανώ παράπονα και ότι θα κινηθώ νομικά.Η απάντηση που πήρα είναι η εξής: 'ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙΤΕ ΝΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ !!!

Έτσι απλά λοιπόν μου έφαγαν 400 ευρώ.Κάνω αυτή την καταγγελία για να γνωρίζει ο κόσμος τι γίνεται με τις συγκεκριμενες εταιρίες sportingbet kai vistabet".

Aναγνώστης

Πωωωω! Πραγματικά του την έφεραν! Φιλε, λυπάμαι αλλά δύσκολα τα πράματα... :sFun_wacko:

Το μόνο που μπορώ να πω είναι: Πρόσεχε που δίνεις στοιχεία και λεφτά -και ιδιαίτερα στο νετ! (Το π0υλ1 σου και την υπογραφή σου να προσέχεις που τα βάζεις) :sCo_idk4:

Γιατί εμπιστεύεστε τέτοια site παιδιά? Δεν ξέρουν απο που αλλού να αρπάξουν

γιατί μας έχουν γδάρει με τους φόρους και τα μονοσχέδια. Ήμαρτον πια. Δεν πιστεύω πως υπάρχει άλλη χώρα που να έχει αλλάξει τόσο πολλά νομοσχέδια και σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.

ρε φιλε μήπως έκανες καμια πατάτα?γιατί εγώ κανονικά παίζω και βγάζω λεφτά και δεν μου έχει δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.και παίζει πολυς κόσμος και δεν εχω ακουσει κατι..

καλησπερα και απο εμενα!!! επαθα και εγω κατι παρομοιο!!! ανοιξα λογαριασμο στην sportingbet και δεν εκανα ταυτοποιηση! μετα απο περιπου 1 εβδομαδα ειδα ενα παραθυρο στην sportingbet που ελεγε "εαν κανετε ταυτοποιηση στοιχειον εχετε bonus 5 ευρω" και εστειλα κανονικα την ταυτοτητα μου και μια υπευθηνη δηλωση απο το ΚΕΠ την διευθυνση μου!!! μετα απο μερικες ωρες μου στειλανε mail ευχαριστουμε πολυ για την ταυτοποιηση, παρε και το bonus!!! μεσα σε 3 μηνες ολο εβαζα εβαζα και ξανα εβαζα!!! (στα φρουτακια) ανοιγω πρωτη φορα το chat και αρχιζω παραπονα... μου λεγανε συνεχεια λυπαμαι για την ατυχια σας και να σας δωσουμε ενα bonus... συνεχεισα να βαζω και να ξανα βαζω, αλλα τιποτα απο λεφτα! δεν δινανε φραγκο! ανοιγω δευτερη φορα το chat αρχιζω παλι παραπονα! ματαια, τα ιδια πραγματα ακριβος με την πρωτη φορα! συνεχειζω και βαζω βαζω βαζω!!! 3 φορα στο chat τους λεω κλειστε τον λογαριασμο μου! αρχισε ο υπαλληλος να με ρωταει τι εγινε, του εξηγω και λεει "αμα αλλαξει κατι προς το καλυτερο θα κλεισετε τον λογαριασμο σας?" και λεω οχι φυσικα και οτι θα κανω αλλη μια προσπαθεια!!! μετα απο αρκετεσ ωρες κανω καταθεση και να μην τα πολλη λεω σε 10 λεπτα το μηχανιμα με ειχε παει 750 ευρω! παιζω τα 50 και κανω αναληψη τα 700 ευρω! δινω στην φορμα το ΙΒΑΝ το SWEEFT και ολα τα αλλα και ολα καλα!!! μετα απο 2 μερες μπαινω να παιξω ενα δελτιο στο στοιχιμα και βλεπω 700 ευρω στον λογαριασμο μου!!! μπαινω στο chat αμεσως και αρχιζω να ρωταω τι εχει γινει!! ο υπαλληλος μου λεει οτι ακυρωσαμε την αναληψη γιατι πρεπει να μας κανετε ταυτοποιηση τις διευθυνση σας... και του λεω μας σας εχω κανει ταυτοποιηση μεσο ΚΕΠ σχετικα με την διευθυνση μου!! οχι λεει θα σας στειλουμε εντος 10 εργασιμες ενα φακελο με εναν κωδικο και θα πρεπει να τον βαλετε στο site μετα!!! και ρωταω παλι αφου σας εχω στειλει δημοσιο εγγραφο με σφραγιδα απο το ΚΕΠ δημοσια υπηρεσια...μου απαντησε οτι ειναι η πολιτηκη τις εταιριας μας!!! και λεω τωρα εγω, δεν επρεπε να μου το πειτε οτι δεν δεχομαστε ταυτοποιηση απο ΚΕΠ η ΔΕΚΟ αλλα μονο απο αλληλογραφια??? και ενταξει δεν το ειπες, δεν επρεπε να στειλετε τον φακελο πριν 3 μηνες? δηλαδη οταν σας εστειλα την ταυτοτητα μου? αλλα περιμενανε αν και λεω ΑΝ και ΟΤΑΝ κερδισεις να στο πουνε!! δικαιολογιες ειναι για να σε βαζουνε στην πριζα να τα παιξεις!! και οπως εκανα! τα επαιξα και τα εχασα μεσα σε λιγες ωρες!!! δεν εδωσε ΤΙΠΟΤΑ το μηχανημα!!!! ειναι οντος απατεωνες οπως λεει και ο φιλος απο πανω!!!! η μονη λυση ειναι καταγγελιες στην ΕΕΕΠ που υποτιθεται τους ελενχει!!! εγω θα το κανω!!! και φαντασου το επαθες το 2010....τωρα εχουμε 2016... 6 χρονια το ιδιο

καλησπερα και απο εμενα!!! επαθα και εγω κατι παρομοιο!!! ανοιξα λογαριασμο στην sportingbet και δεν εκανα ταυτοποιηση! μετα απο περιπου 1 εβδομαδα ειδα ενα παραθυρο στην sportingbet που ελεγε "εαν κανετε ταυτοποιηση στοιχειον εχετε bonus 5 ευρω" και εστειλα κανονικα την ταυτοτητα μου και μια υπευθηνη δηλωση απο το ΚΕΠ την διευθυνση μου!!! μετα απο μερικες ωρες μου στειλανε mail ευχαριστουμε πολυ για την ταυτοποιηση, παρε και το bonus!!! μεσα σε 3 μηνες ολο εβαζα εβαζα και ξανα εβαζα!!! (στα φρουτακια) ανοιγω πρωτη φορα το chat και αρχιζω παραπονα... μου λεγανε συνεχεια λυπαμαι για την ατυχια σας και να σας δωσουμε ενα bonus... συνεχεισα να βαζω και να ξανα βαζω, αλλα τιποτα απο λεφτα! δεν δινανε φραγκο! ανοιγω δευτερη φορα το chat αρχιζω παλι παραπονα! ματαια, τα ιδια πραγματα ακριβος με την πρωτη φορα! συνεχειζω και βαζω βαζω βαζω!!! 3 φορα στο chat τους λεω κλειστε τον λογαριασμο μου! αρχισε ο υπαλληλος να με ρωταει τι εγινε, του εξηγω και λεει "αμα αλλαξει κατι προς το καλυτερο θα κλεισετε τον λογαριασμο σας?" και λεω οχι φυσικα και οτι θα κανω αλλη μια προσπαθεια!!! μετα απο αρκετεσ ωρες κανω καταθεση και να μην τα πολλη λεω σε 10 λεπτα το μηχανιμα με ειχε παει 750 ευρω! παιζω τα 50 και κανω αναληψη τα 700 ευρω! δινω στην φορμα το ΙΒΑΝ το SWEEFT και ολα τα αλλα και ολα καλα!!! μετα απο 2 μερες μπαινω να παιξω ενα δελτιο στο στοιχιμα και βλεπω 700 ευρω στον λογαριασμο μου!!! μπαινω στο chat αμεσως και αρχιζω να ρωταω τι εχει γινει!! ο υπαλληλος μου λεει οτι ακυρωσαμε την αναληψη γιατι πρεπει να μας κανετε ταυτοποιηση τις διευθυνση σας... και του λεω μας σας εχω κανει ταυτοποιηση μεσο ΚΕΠ σχετικα με την διευθυνση μου!! οχι λεει θα σας στειλουμε εντος 10 εργασιμες ενα φακελο με εναν κωδικο και θα πρεπει να τον βαλετε στο site μετα!!! και ρωταω παλι αφου σας εχω στειλει δημοσιο εγγραφο με σφραγιδα απο το ΚΕΠ δημοσια υπηρεσια...μου απαντησε οτι ειναι η πολιτηκη τις εταιριας μας!!! και λεω τωρα εγω, δεν επρεπε να μου το πειτε οτι δεν δεχομαστε ταυτοποιηση απο ΚΕΠ η ΔΕΚΟ αλλα μονο απο αλληλογραφια??? και ενταξει δεν το ειπες, δεν επρεπε να στειλετε τον φακελο πριν 3 μηνες? δηλαδη οταν σας εστειλα την ταυτοτητα μου? αλλα περιμενανε αν και λεω ΑΝ και ΟΤΑΝ κερδισεις να στο πουνε!! δικαιολογιες ειναι για να σε βαζουνε στην πριζα να τα παιξεις!! και οπως εκανα! τα επαιξα και τα εχασα μεσα σε λιγες ωρες!!! δεν εδωσε ΤΙΠΟΤΑ το μηχανημα!!!! ειναι οντος απατεωνες οπως λεει και ο φιλος απο πανω!!!! η μονη λυση ειναι καταγγελιες στην ΕΕΕΠ που υποτιθεται τους ελενχει!!! εγω θα το κανω!!! και φαντασου το επαθες το 2010....τωρα εχουμε 2016... 6 χρονια το ιδιο
Αγαπητέ είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση και παρόλα τα έγγραφα και τα λογικά επιχειρήματα που χρησιμοποίησα και εγώ και μόλις προανέφερες, επιμένουν στην αποστολή κωδικου μέσω ΕΛΤΑ οπυ τους παρακάλεσα τουλάχιστο να μου το στείλουν συτημένο ή με courier και τα έξοδα δικά μου γιατι είναι συγκρότημα πολυκατοικίας και γίνεται χαμός στο γραμματοκοιβώτιο.... Η απάντησή τους; Την φαντάζεσαι! (Απλά το ξέκοψαν) Με ενημέρωσαν δε οτι η παράδοση είναι απο 10-30 ημέρες!!!! Τους ρωτώ από που το έστειλαν το γράμμα και μου απαντούν Αθήνα. Τους ενημερώνω με τη σειρά μου οτι αφου εστάλει απο Αθήνα το πολύ σε 7 ημέρες θα πρέπει να έχει φτάσει!Εγώ όμως έχω ψιλιαστεί οτι θα θέλουν να περάσει και καλά το 30 ημερο για να κάνουν δεκτό το αίτημα μη παραλαβής και να ξαναστείλουν γράμμα κ.ο.κ. και δεν το βλέπω να θέλουν να μου αποδόσουν τα 1000 Ευρώ που είναι μέσα. σκέφτομαι να βάλω ένα δικηγόρο να πάει από εκεί με όλα τα δικαιολογητικά έγγραφα ως εκπρώσοπός μου και να τους δώσει οτι χρειάζονται για να πιστοποιηθεί επιτέλους η διεύθυνση κατοικίας μου "και καλά" καθώς ήδη έχουν οτι χρειάζονται....Ποια η γνώμη σου;

Φιλε μου το ιδιο εγινε και με μενα αυτές τις μέρες. Κερδισα 960 ευρω και ακυρώσαν καθε αναληψη γιατί δεν ελαβα ακόμα την ταχυδρομικη επιστολή με τον κωδικό. Περιμένουν τωρα να τα παιξω και να τα χάσω.

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε

Πρέπει να είστε μέλος για να έχετε την δυνατότητα να σχολιάσετε

Δημιουργήστε λογαριασμό

Εγγραφείτε γρήγορα, εύκολα, και δωρεάν.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό?

Συνδεθείτε τώρα

Αποδοχή cookies

O ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει ότι θα έχετε την καλύτερη εμπειρία στην επίσκεψη σας. Λεπτομέρειες