Jump to content
  • 0
O Nikos Eimai

Περιορησμος στο paypal

Ερώτηση

Γεια σας.

εχω μμονιμο περιορησμο στο παυπαλ.

μου το κλεισαν οταν ανοιξα δευτερο λογαριασμο για να μπορω να ειμαι και στο αγγλικο ebay αλλα και στο αμερικανηκο ebay που ειμαουν ειδη και πουλουσα 4 μηνες.

Ολα ηταν μια χαρα μεχρη που το αγγλικο ebay  μου κατεβασε της αγγελειες και μου ζητουσε verification VAT.
Αμεσως την επομενη μερα μου ηρθε limitation απο το paypal και κολησε η δουλεια στα χαρτια που ζητουσαν

Μου ζητουσαν λογαριασμο ΔΕΚΚΟ ,κατι που δεν εχω επειδη φηλοξενουμενος ειμαι στην οικια που καθομαι.(σημερα εμαθα οτι με ενα χαρτη απο την δημαρχεια που λεγεται πηστοποιηση μονημης κατοικιας το γλητονα και ασ ειναι στα ελληνηκα) 

δυστηχως ειναι πλεν αργα για κατι τετοιο. 

μετα απο αυτα και αφου ειχα παραγγελεις που δεν μπορουσα να εκτελεσω προσπαθησα να ανοιξω νεο λογαριασμο που δυστηχως εχουν την τεχνολογεια και τους βρησκουν.

Τωρα ειμαι με 4 λογαριασμους ολοι δεσμευμενοι και δεν θελουν ουτε να ακουσουν να σβησουν ολουσ του λογαριασμουσ και να κρατησω μονο τον ενα. μου λενε οτι το paypal τελιωσε για μενα.

αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι αν εχει καποιος αναλογη εμπειρια και αν τεληκα πειρε τον λογαριασμο του πησω.

επεισης θα ηθελα να μαθω εαν με VPN  Η με το Tor bronswer  η με το Tails Linux  θα μπορω να κανω νεο λογαριασμο χωρης να βλεπει κανεις την IP moy.

Θα δουλεψη κατη τετοιο??

Σας ευχαρηστω και ελπηζω να βρω μια απαντηση που ταλεπωριεμαι 2 μηνες τωρα.!!!!!

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Στους καινούργιους λογαριασμούς που έφτιαξες σύνδεσες κάποια κάρτα ή λογαριασμό?

Υποθέτω πως έχεις δυναμική IP οπότε δεν νομίζω να λυθεί το πρόβλημα με κάποια λύση όπως το VPN.

• 0

ναι και προσπαθω να δω πος θα τα απογηγω ολα αυτα. δεν ειμαι γνοστης του αντηκειμενου μονο οτι διαβαζω και μου φενεται καλο.

Γεια παραδειγμα κατεβασα το Linux Tails live cd με εγκατεστημενο το Τορ .

μου φενεται οτι αυτο θα κανει την δουλεια μου. ξερης πως μπορω να το τσεκαρω αυτο?? Φυσηκα σημερα μηλησα με το πειπαλ 5-6 φορες (καθε μερα εδω και εναμιση μηνα αυτο κανω) και τεληκα μπορεσα και μου δωσαν να ξαναστειλω τα χαρτια μου για αξιολογηση. ελπηζω να με κανουν δεκτο το αιιμα.

εαν δεν μου το φτιαξουν μεσα στον μαρτιο θα παω στα κεντρηκα τουσ στης βριξελες. και τοτε απο κοντα να δουμε τι θα κανουν.

θα τους τραβηξω τα αυτια φηλε μου επειδη ειναι ενα μαφιοζηκο και σηναμα χουντηκο συστημα. βρηκα να τουσ κανω μυνηση με κονδηλια  του αμερικανηκου κογκρεσου που ειναι ευκολο να δεχτουν το παραπονο μου και να το προοθησουν χωρης εγω να μπλεχτο πουθενα αλλου.

το λεω αυτο επιδη τους βαρεθηκα , σε καθε τηλεφονο που εκανα οι απαντησεις ειναι διαφορετικες αλλα με ενα τελικο σημειο,,, οτι ο περιορησμος ειναι μονημος. αφου τωρα που γραφω αυτες της γραμες φουντονω και ειμαι πολη νευριασμενος. μου ειπαν οτι ειμαι επηκυνδηνος για την ασφαλεια ολου του ιντερνετ. χαχαχαχαχα Οταν θα παω απο εκει να δουνε ποιος ειναι επηκηνδηνος. τελοσ παντων.

οκ προσ το παρον εχω το ταιλσ ,μονο δοκημη μου εμεινε να κανω. αν ξερης καποιον τροπο πεσμου.

Παντος απο αυτα που βλεπω μου δειχνη οτι εχω αλλη ιπ διαφορετικι απο οτι πριν...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε

Πρέπει να είστε μέλος για να έχετε την δυνατότητα να σχολιάσετε

Δημιουργήστε λογαριασμό

Εγγραφείτε γρήγορα, εύκολα, και δωρεάν.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό?

Συνδεθείτε τώρα

Σχετικα με το shopforum.gr

Shopforum.gr: Η πρώτη κοινότητα καταναλωτών για ανταλλαγή χρήσιμων πληροφοριών όσον αφορά τις αγορές καθώς, και την αξιολόγηση των προϊόντων / υπηρεσιών που έχουν αγοράσει ήδη τα μέλη της.

Ακολουθήστε μας

Facebook

Τελευταία tweets

Διαφήμιση